Flappy Bird uçtu. Peki ya şimdi?

Flappy-BirdDün akşam saatlerinde Flappy Bird hem AppStore’dan hem de Google Play’den kalktı. Bi anda ortalığı kasıp kavuran oyun bi anda uçtu gitti. Eee, ne oldu şimdi?

Kimisi bunun bir pazarlama stratejisi olduğunu düşündü. Sonuçta oyuna erişim kesileceği için indirmemiş olanlar bile (varsa) hemen oyun ortadan kalkmadan indirmeye yeltenecekti. Bu da günde 50,000$ para kazanan oyun geliştiricisi Vietnamlı Dong Nguyen‘in tereyağlı ekmeğine bal sürmüş olacaktı.

Bu arada oyunu geliştiren bu eleman adam akıllı bir açıklama bile yapmadı. En son 8 şubatta oyunu kaldıracağı tweetlerinden sonra başka tweet gelmedi. Bu arada oyunu kaldıracağını bildirmeden önce 3 bin küsür olan takipçi sayısı şu anda 126 bini geçti. Neyse sonuçta ses seda yok adamdan. E hal böyle olunca dedikodular başladı tabii. Dong Nguyen’in intihar ettiği haberi çıktı mesela. Şahsen inanmıyorum bu habere ama dedikodu işte, dinlemesi güzel oluyor.

Doge

Doge. (WOW)

Flappy Bird şu anda yayında değil. Marketlerden kalkmadan önce indiren oynuyor şu anda. Ancak Flappy Bird “benzeri” oyunlar türedi bir anda tabii. “Bihter çantası geldi!!” gibi hepsi AppStore‘da dolanıyor şu anda. Ha aynı zevki verir mi? Bilemem. Denemedim, denemem de. Ayrıca web tarayıcı üzerinden yapılan versiyonu da var ama karakter olarak kuş değil de Doge‘yi koymuşlar. 😀 Oynamak isteyen için yazının sonunda bağlantısını vereceğim.

Öyle veya böyle, bir devir kapandı. (hıçkırıklı ağlama sesi) Bence bu anda parlayan, herkesin elinden düşürmeden sinir krizi geçirerek oynadığı Flappy Bird oyun tarihinde efsane olarak bir yer edindi. Oyunun geliştiricisi Dong Nguyen intihar etti mi etmedi mi bilemiyorum ama günde 50,000$ dolar kazandığı bir oyunu böyle bi anda kaldırdığı için intihar etse yeri diye düşünüyorum. Neyse, kalın sağlıcakla.

Sonradan ekleme: Yazıyı yazarken 126 bin dediğim takipçi sayısı 127 bin oldu. Uuuu!..


Kaynak ve ileri okuma:

Elemanın Twitter profili: https://twitter.com/dongatory
Elemanın twitter istatistiklerihttp://twittercounter.com/dongatory
Elemanın intihar haberihttp://huzlers.com/creator-flappy-bird-commits-suicide-minutes-removing-flappy-bird-app-store/
FlappyDoge: http://www.dogetek.co/game/

Posted by Aydoğan

Aydoğan Gökberk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir